MONDELEZ Z WIZYTĄ

W bieżących dniach tj. 9-10 listopada goszczą w Polsce związkowcy z Cfdt FGA z Francji z koncernu Mondelez. Skład delegacji : Pan Michael AMADIS (fabryka cukierków w St Genest) Pan Daniel KRIEGER (fabryka czekolady w Strasburgu) Pan Benoit MARGUET (fabryka ciastek w Besancon) Pan Pascal VIEL (fabryka ciastek La Haie Fouassiere) 9.11 koledzy odwiedzili zakład ciastek w Płońsku i spotkali się ze związkowcami z Solidarności. W dniu 10.11. byli w zakładzie w Jankowicach.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Rozważania w Mondelez

Jak podaje „Sky News” Mondelez International,y, wynajął doradców,, którzy mają przyjrzeć się możliwościom sprzedaży niektórych europejskich marek i aktywów firmy”. Według brytyjskiej telewizji koncernowi  doradza bank inwestycyjny Lazard. Jest to ten sam  bank, który pomagał w przejęciu Cadbury w wyniku czego powstała największa spółka cukiernicza na świecie.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Kraft Foods znika z rynku. Pojawia się Mondelez

Kraft Foods Polska SA zmienia nazwę na Mondelez Polska SA. Zmiana wchodzi w życie 29 kwietnia 2013 roku. Pod nowym szyldem działać będzie także 7 zakładów produkcyjnych firmy w Polsce, jako spółka Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Jak zapewnia spółka, Polska jest jednym z największych i priorytetowych rynków dla Mondelez International w Europie Środkowej. Integracja oznacza dalsze umacnianie jej pozycji w segmencie kawy, czekolady, ciastek i cukierków w naszym kraju. za pomocą Kraft Foods znika z rynku. Pojawia się Mondelez – Serwis Inne.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM