Stagnacja w płatkach

Płatki śniadaniowe dla dzieci stanowią połowę sprzedaży ilościowej i wartościowej całej kategorii. Jednak przez ostatnie lata zauważamy stagnację.   Jednocześnie wzrasta sprzedaż produktów skierowanych do całej rodziny, między innymi płatków kukurydzianych. Potwierdza to że część rodziców przeszła na zdrowsze  śniadania dla wszystkich. Jednak segment jedzenia dla dzieci  dynamicznie rośnie. Tradycyjnie dla dziecięcego odbiorcy dedykowane były głównie produkty certyfikowane. Obecnie producenci dostrzegli potencjał w rozszerzaniu oferty. Nawet w kategoriach,  takich jak makarony czy słone wypieki, pojawiają się oferty skierowane do najmłodszych – informuje Nielsen.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Szara strefa w mące

Jak czytamy na stronach portalspozywczy.pl około 10-15 proc. przemiału mąki w Polsce może pochodzić od młynów niezarejestrowanych i nie płacących podatków – uważa  niezależny ekspert który udzielił wywiadu dla tego portalu. Jego zdaniem, przedsiębiorstwa działające w branży młynarskiej radzą sobie dobrze, bo kryzys sprzyja wzrostowi spożycia produktów zbożowych.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Polskie Zakłady Zbożowe w Krakowie zainwestują 55 mln zł

Polskie Zakłady Zbożowe w Krakowie SA kosztem około 55 mln zł wybudują nowy zakład przemiału zboża w Niepołomicach koło Krakowa. Inwestycja powstanie na terenie podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Głównym akcjonariuszem PZZ w Krakowie są Dolnośląskie Młyny SA, które posiadają blisko 50 proc. akcji. 39 proc. należy do Agencji Rozwoju Przemysłu, a reszta znajduje się w rękach osób prywatnych, głównie pracowników.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM