Dane GUS

Z danych GUS wynika, że w grudniu 2020 roku produkcja czekolady i wyrobów czekoladowych spadła wobec grudnia 2019 roku o 0,1 proc. do 32,2 tys. ton. W ujęciu miesięcznym produkcja czekolady i wyrobów czekoladowych w grudniu 2020 roku spadła wobec listopada 2020 r. o 19,0 proc. W ciągu 12 miesięcy 2020 roku produkcja czekolady i wyrobów czekoladowych wzrosła wobec takiego samego okresu 2019 roku o 0,4 proc. do 427 tys. ton.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

ETi wynajął magazyny FM Logistic

Turecki producent słodyczy ETi European Food Industries powierzył FM Logistic realizację usług magazynowych.  ETi zamierza zaoferować polskim konsumentom 38 produktów z 11 marek z kategorii jak: czekolady, herbatniki, ciasta, wafle oraz słone przekąski. W pierwszym roku działalności w Polsce firma chce zainwestować w budowę sieci dystrybucyjnej i pozycjonowanie produktów na sklepowych półkach – podaje portal spożywczy. Oficjalnie swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w styczniu 2018 r., natomiast działalność operacyjną w czerwcu br.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Eti wchodzi na Polski rynek

Eti – turecki producent w segmencie słodyczy, ogłasza wejście na Polski rynek. Producent czekoladek, herbatników, ciast oraz słonych przekąsek, który wygenerował w zeszłym roku 1,3 miliarda euro przychodu ze sprzedaży, znajduje się wśród 100 największych przedsiębiorstw w Turcji. W pierwszym roku obecności w Polsce Eti planuje inwestycje wielkości kilku milionów euro.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Spotkanie komitetu sterującego Cocoanet

W dniach 3-4 grudnia w Londynie odbyło się posiedzenie komitetu sterującego projektu Cocoanet, czyli zrównoważonej produkcji i rozwoju ziarna kakaowego w związanych z tym tematach, czyli pomoc farmerom i zastopowaniu pracy dzieci na plantacjach. Spotkanie  dotyczyło także  certyfikowaniu produktów z farm o czystych rękach. Jest to projekt który wystartował w 2010 roku, którego jesteśmy uczestnikiem jako przedstawiciele Sekretariatu Przemysłu Spożywczego i Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego. Na spotkaniu omówiono wszystkie działania które odbyły się w przeciągu ostatniego roku. Dotyczyło to w szczególności konferencji które odbyły się w ramach …

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Colian szykuje się do ekspansji zagranicznej

Prezes Kolański podczas  podczas debaty „Go Global. Polski przemysł spożywczy na ścieżce do globalizacji”, która zainaugurowała VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.grupy spożywczej podkreślił, że dla Coliana rozwojowym wydaje się rynek krajów Afryki Północnej. Zauważył jednak, że dla polskich firm  zwiększanie eksportu  może nie być wystarczające i lepszą pozycję  da się uzyskać dzięki bezpośrednim inwestycjom.

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM

Zmarł Michele Ferrero

W Monte Carlo dnia 14.02.2015 zmarł w wieku 89 lat najbogatszy Włoch Michele Ferrero, 29. na światowej liście najbardziej majętnych ludzi, właściciel gigantycznego imperium słodyczy Ferrero. Michele Ferrero urodzony w 1925 roku rozwinął w wymiarze ogólnoświatowym małą cukiernię, założoną przez jego ojca w Turynie tuż po zakończeniu II wojny światowej. Globalny sukces przyniosła koncernowi wprowadzona na rynek pół wieku temu Nutella. Ferrero Polska powstało w 1992 roku. Pierwsza fabryka utworzona została w 1993 roku w okolicach Wilanowa, warszawskiej dzielnicy, z którą firma jest związana do dzisiaj. Zajmowała się ona pakowaniem…

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁYM ARTYKUŁEM