XXII SPARTAKIADA

W dniach 01 i 02 czerwca 2018 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Ostrów Pieckowski w Gminie Piecki odbyła się XXII Spartakiada sportowa. Rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych drużyny z Chorwacji, Ukrainy i Polski. Patronat nad doroczną Spartakiadą objęli: Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda, Zastępca Przewodniczącego KK ds. branż Bogdan Kubiak, Przewodniczący KSPS Mirosław Nowicki, Przewodniczący Regionu Warmińsko Mazurskiego Józef Dziki, Wójt Gminy Piecki Pani Agnieszka Anna Kurczewska. Patronat medialny objął Tygodnik Solidarność. Ponad sześciuset uczestników rywalizowało ze sobą o puchary i nagrody w czternastu konkurencjach sportowych.

W turnieju Siatkówki Kobiet 6 miejsce zajęła drużyna z Lotte Wedel, 5 miejsce SPC Warszawa, 4 miejsce Nestle Polska Kalisz, 3 miejsce Animex Foods Morliny, 2 miejsce ZPC Mieszko, 1 miejsce Animex Foods Oddział Ełk.

W turnieju Siatkówki Mężczyzn 6 lokatę zajęła drużyna z Nordzucker Polska Opalenica, 5 lokatę ZM Agryf, 4 lokatę ZPC Mieszko, 3 lokatę Animex Foods Morliny, 2 lokatę Nestle Polska Kalisz, 1 lokatę Nestle Polska Waters.

W konkurencji Przeciąganie Liny Kobiet 6 lokatę zajęła drużyna ZM Agryf, 5 lokatę Totalizator Sportowy, 4 lokatę Lotte Wedel, 3 lokatę WZPOW Kwidzyn, 2 lokatę ZPC Mieszko, 1 lokatę SPC Warszawa.

W konkurencji Przeciąganie Liny Mężczyzn 6 lokatę zajęła drużyna Animex Foods Morliny, 5 lokatę Nestle Polska Kalisz, 4 lokatę Mars Polska, 3 lokatę ZPC Mieszko, 2 lokatę SPC Warszawa, 1 lokatę Lotte Wedel.

W turnieju Rzutów Do Kosza na 6 pozycji znalazła się drużyna Nordis Chłodnie Polskie, 5 pozycja Nestle Polska Kalisz, 4 pozycja Mars Polska, 3 pozycja Animex Morliny, 2 pozycja Animex Oddział Ełk, 1 pozycja SPC Warszawa.

W turnieju Rzutów Lotką na 6 miejscu uplasowała się drużyna z Nestle Polska Kalisz, 5 miejsce drużyna z Animex Foods Morliny, 4 miejsce drużyna Mars Polska, 3 miejsce drużyna Lotte Wedel, 2 miejsce drużyna ZM Agryf, 1 miejsce drużyna z Chorwacji.

W konkurencji Bieg Przełajowy Kobiet wygrała Alicja Chmara z ZPC Mieszko, 2 miejsce zajęła Monika Gołębiowska z Mars Polska, 3 miejsce zajęła Daria Koszyk z ZPC Mieszko, 4 miejsce Joanna Kozyra z Lotte Wedel, 5 miejsce Mirosława Rożek z Totalizator Sportowy, 6 miejsce Małgorzata Kędziora z Totalizator Sportowy.

W turnieju Piłka Nożna Męska 6 lokatę zajęła drużyna z ZPC Mieszko, 5 lokatę zajęła drużyna z Totalizator Sportowy, 4 lokatę zajęła drużyna z ZM Agryf, 3 lokatę zajęła drużyna z Lotte Wedel, 2 lokatę zajęła drużyna z Nestle Polska Kalisz, 1 lokatę zajęła drużyna z Animex Foods Morliny.

W konkurencji Bieg Przełajowy Mężczyzn najlepszymi biegaczami okazali się: 1) Przemysław Kisz z drużyny ZM Agryf, 2) Andreas Franica z ZPC Mieszko, 3) Jacek Potaś z Animex Foods Morliny, 4)Jan Kwit z ZM Agryf, 5) Marcin Franica z ZPC Mieszko, 6) Michał Traczuk z Mars Polska.

Sztafeta Rekreacyjna wyłoniła zwycięzców na 6 miejsce z drużyny Lotte Wedel, 5 miejsce drużyna Animex Foods Morliny, 4 miejsce drużyna z Mars Polska, 3 miejsce drużyna Totalizator Sportowy,  2 miejsce drużyna ZPC Mieszko, 1 miejsce drużyna SPC Warszawa.

W konkurencji Podnoszenie ciężarka przez Panie 1 miejsce zajęła Barbara Dąbrowska z SPC Warszawa, 2 miejsce zajęła Gabriela Wyczyszczok z ZPC Mieszko, 3 miejsce zajęła Barbara Klinger z WZPOW Kwidzyn, 4 miejsce zajęła Alicja Chichek z ZM Agryf, 5 miejsce zajęła Maria Rymarz z Totalizator Sportowy, 6 miejsce zajęła Joanna Grodzka z Lotte Wedel.

W konkurencji Podnoszenie ciężarka przez Mężczyzn 1 lokatę zajął Jacek laska z ZPC Mieszko, 2 lokatę zajął Jacek Potaś z Animex Foods Morliny, 3 lokatę uzyskał Sławomir Rosa z Totalizator Sportowy, 4 lokatę zajął Witold Gałązka z SPC Warszawa, 5 miejsce zajął Tomasz Zieliński z Lotte Wedel, 6 miejsce zajął Piotr Zydlewski z Mars Polska.

W turnieju Tenisa stołowego Kobiet rozgrywanym w systemie rosyjskim 6 miejsce ma z Totalizator Sportowy Krystyna Majchrzyk, 5 miejsce ma z Animex Foods Morliny Ewa Tyszer, 4 miejsce ma z SPC Warszawa Beata Jankowska, 3 miejsce ma z ZPC Mieszko Anna Piekarska, 2 miejsce ma z Lotte Wedel Teresa Janczewska, 1 miejsce ma z ZT Kruszwica Beata Barańska.

W turnieju Tenisa stołowego Mężczyzn rozgrywanym w systemie rosyjskim 6 miejsce zajął Krystian Kwapik z ZPC Mieszko, 5 miejsce zajął Dawid Pająk z ZPC Mieszko, 4 miejsce zajął Yaloyi Ivan z Animex Foods Moriny, 3 miejsce zajął Paweł Chudzyński z Mars Polska, 2 miejsce zajął Łukasz Bilewicz z SPC Warszawa, 1 miejsce zajął Wojciech Skrzetuski z Totalizator Sportowy.

W Klasyfikacji Drużynowej po zliczeniu wszystkich punktów zebranych przez ekipę z poszczególnych konkurencji na miejscu 6 jest drużyna z Totalizator Sportowy, na miejscu 5 jest drużyna z Mars Polska, na miejscu 4 jest drużyna z Lotte Wedel, na miejsce 3 jest drużyna z Animex Foods Morliny, na miejscu 2 jest drużyna z SPC Warszawa, na miejscu 1 jest drużyna z ZPC Mieszko.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej Międzynarodowej Spartakiady Przemysłu Spożywczego składamy serdeczne podziękowania i życzymy osiągania dalszych sukcesów sportowych.

Dziękujemy również sponsorom i darczyńcom za wspieranie sportu pracowniczego i przyczynianie się do rozwoju fizycznego i kulturalnego, który będziemy kontynuować w kolejnych latach. Niech kolejne Spartakiady będą dla Nas pasmem naszych sukcesów sportowych.