36 PIELGRZYMKA LUDZI PRACY

Chciałbym podziękować wszystkim którzy uczestniczyli w Pielgrzymce Ludzi Pracy. Prawie 250 osób z zakładów tworzących naszą sekcję uczestniczyło w 36 Pielgrzymce Ludzi Pracy. Udział swój potwierdziły organizacje z Mars Polska, Frito-Lay, Lotte Wedel, Skawa, Lajkonik, Balhsen, Grana, Polskie Młyny.

Krajowa Sekcja wystawiła poczet sztandarowy złożony z przedstawicieli firmy Skawa oraz Mars. Sekcja złożyła w darze ołtarza kosz słodyczy z naszych zakładów. Kosz składały nasze Panie, przedstawicielki organizacji Mars i Lotte Wedel.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI

Przed mszą przemawiał Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Piotr Duda.

– Zbieramy się tutaj jako ludzie pracy w tym wyjątkowym dziele tworzonym przez ks Jerzego Popiełuszkę – zaczął wystąpienie przewodniczący Duda. – Zbieramy się po raz 36. Widzimy się tu w wolną niedzielę. Mamy wolną niedzielę dla Boga i rodziny, bo wymodliliśmy to.

Przewodniczący podkreślił, że jest szczególnie ważne dla matek i ojców, którzy mogą być na pielgrzymce, a nie w pracy. Powiedział też:

– Widzimy się w roku niepodległości, a o tą niepodległość walczyli też ludzie pracy.

Piotr Duda podziękował jasnogórskiej pani za miniony rok pracy. Podkreślił, że w Częstochowie związkowcy spotkają się jeszcze w październiku na Krajowym Zjeździe Delegatów.

– Solidarność rodziła się pod krzyżem i krzyż nam zawsze towarzyszył

– mówił przewodniczący. I dodał:

– Dziś żyjemy w trudnych czasach. Kościół jest atakowany, bo walczy o prawdę ludzi pracy. Ale za tę walkę jesteśmy mu wdzięczni

– powiedział Piotr Duda.
jp

Related posts