16.09.2018 – Jasna Góra

Prawie 250 osób z zakładów tworzących naszą sekcję uczestniczyło w 36 Pielgrzymce Ludzi Pracy. Udział swój potwierdziły organizacje z Mars Polska, Frito-Lay, Lotte Wedel, Skawa, Lajkonik, Balhsen, Grana, Polskie Młyny.

Krajowa Sekcja wystawiła poczet sztandarowy złożony z przedstawicieli firmy Skawa oraz Mars. Sekcja złożyła w darze ołtarza kosz słodyczy z naszych zakładów. Kosz składały nasze Panie, przedstawicielki organizacji Mars i Lotte Wedel.

26.05.2018 – KOSZELÓWKA

W dniu 26.04 w Koszelówce delegaci, dokonali wyboru Przewodniczącego oraz nowej Rady Sekcji, Komisji Rewizyjnej Sekcji oraz delegatów na Kongres Sekretariatu.

Poczet sztandarowy na WZD Krajowej Sekcji tworzyli:

Jerzy Dziobek, Danuta Krawczyk i Dorota Łach

02.03.2018 Warszawa

W dniu 02.03.2018 w zakładach Lotte Wedel, odbyły się wybory Komisji Zakładowej nr 311, w których uczestniczył sztandar Krajowej Sekcji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

13.12.2017 Kraków

W Katedrze na Wawelu odprawiona została msza święta, a przed Krzyżem Katyńskim odczytano apel, pamięci, złożono kwiaty i zapalono znicze, w związku z 36 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Mszy przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

W uroczystościach wzięli udział członkowie Rady Sekcji oraz poczet sztandarowy w składzie: Piotr Stuglik, Małgorzata Barańska – Szumer, Joanna Ściborowska.

22.10.2017 Suchowola

Pierwszy wyjazd ze sztandarem na uroczystości w Suchowoli w dniu 22.10.2017. Asysty sztandaru podjęła się organizacja z Lotte Wedel w składzie: Dariusz Skorek, Danuta Jusińska, Dorota Łach i Janusz Kudelski. Sztandar był obecny na cmentarzu w Suchowoli, gdzie pochowani są rodzice Ks. Jerzego. Następnie poczet sztandarowy udał się przed pomnik Księdza Jerzego w Suchowoli. Zakończeniem uroczystości była msza święta w kościele pod wezwaniem. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Poświęcenie sztandaru

Dnia 19.10.2017 podczas uroczystej mszy w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, sprawowanej z okazji 33. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, został poświęcony  sztandar Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego. Aktu tego dokonał ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Sztandar dostąpił zaszczytu być poświęconym przed grobem Księdza Jerzego – Patrona Solidarności . Pierwszą asystę przy sztandarze pełnili: Piotr Stuglik ze Skawy Wadowice, Barbara Okuniewska z Kompanii Piwowarskiej oraz Danuta Jusińska z Lotte Wedel.

Pierwsze zdjęcia

W dniu 27.09.2017 dotarł do siedziby sekcji sztandar, który zostanie poświęcony 19.10.2017 w Warszawie w Kościele Św. Stanisława Kostki, podczas mszy świętej z okazji 33 rocznicy męczeńskiej śmierci Bł. KS. Jerzego Popiełuszki.

Zdjęcia robione są telefonem, dlatego ich jakość być może nie jest za najlepsza, szczególnie ze w pokoju związku w Lotte Wedel jest dużo refleksji świetlnych.

Decyzja

W dniach 20-22.02 w Sulejowie odbywa się Rada Sekcji, podczas której powołano Zespół Organizacyjny Poświęcenia Sztandaru w składzie: Barbara Okuniewska, Wiesław Kwiecień, Waldemar Sobkowicz, Dariusz Skorek.

Na spotkaniu Rady zaprezentowano poprawiony przez firmę projekt sztandaru, który został przyjęty do realizacji.

Ustalono datę 19.10.2017 roku jako dzień poświecenia sztandaru.